Vatandaş İstiyor Başkan Cem Kara Yapıyor; İzzettin Mahallesi Sosyal Tesisi Törenle Hizmete Açıldı


Vatandaş İstiyor Başkan Cem Kara Yapıyor; İzzettin Mahallesi Sosyal Tesisi Törenle Hizmete Açıldı


Project Image

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara tarafından yapılan çok amaçlı "İzzettin Mahallesi Kırım Türkleri Sosyal Tesisleri", gerçekleştirilen açılış töreniyle hizmete girdi.

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, eskiden köy statüsünde olan şimdiki mahallelerin ihtiyacı olan park, okul, cami, sosyal tesis gibi birçok ihtiyacını karşılamak hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

Vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren ve mahallelerin eksiklerini giderme yolunda emin adımlarla ilerleyen Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın İzzettin Mahallesine kazandırdığı çok amaçlı  “Sosyal Tesis” gerçekleştirilen törenle hizmete sunuldu.

500 m² Kapalı Alanlı Sosyal Tesis Hizmete Girdi

İzzettin Mahallesi sakinlerinin düğün, kına gibi özel gün kutlamalarını yapacakları bir alan istemeleri üzerine, sosyal tesis yapma sözü veren Başkan Kara, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerini mahalleye yönlendirerek mahallelilerin ve bölge halkının yararlanabileceği çok amaçlı bir sosyal tesisi kısa bir sürede tamamlattı.

İzzettin Mahallesi 6.318,91 m2 yüzölçümlü, Çatalca Belediyesine ait 130 ada 125 parsel sayılı yerde, 2.750, 00 m2’lik çevre düzenleme içerisinde yaklaşık 500 m² kapalı alanlı tesiste düğün, sünnet, kına gecesi gibi birçok etkinlik yapılabilecek.

Sosyal Tesisin açılış törenine; Devlet Eski Bakanı Erdoğan Toprak, Çatalca Belediye Başkan Vekili Ayhan Tutun, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekilleri Emine Gülizar Emecan, Sibel Özdemir, Özgür Karabat, Cumhuriyet Halk Partisi Çatalca İlçe Başkanı Halil Gök, İYİ Parti Çatalca İlçe Başkanı Niyazi Uyar, Çatalca Belediye Başkan Yardımcıları, Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve üyeleri, Daire Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesiyle başlayan törende, Çatalca Belediyesi Folklor Ekibi’nin gösterileri yer aldı. Güzel gösterinin ardından İzzettin Mahalle Muhtarı Erşen Ergun yaptığı konuşma ile Başkan Cem Kara’ya, bu güzel tesis için mahalle halkı adına teşekkürlerini sundu.

Daha sonra Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Çatalca Şube Başkanı Erol Taylan yaptığı konuşmada, Kırım Anıtı’nı ve daha sonra hemen arkasında bulunan alana çok amaçlı Sosyal Tesisi İzzettin Halkına kazandıran Başkan Cem Kara’ya teşekkürlerini sundu ve Başkan Cem Kara adına Başkan Vekili Ayhan Tutun’a teşekkür plaketi takdim etti.

Hayırlı uğurlu olsun dileklerinde bulunuldu

Çatalca Belediye Başkan Vekili Ayhan Tutun, Başkan Cem Kara’nın selamlarını ileterek başladığı konuşmasında; Sosyal Tesisin mahalle ve bölge halkına hayırlı, uğurlu olması dileklerini iletti.

Başkan Vekili Ayhan Tutun’un ardından kürsüye çıkan Devlet Eski Bakanı Erdoğan Toprak; Çatalca halkını kucaklayan, onların her zaman yanlarında olan Başkan Cem Kara’ya sahip oldukları için, Çatalca’nın çok şanslı bir ilçe olduğunu dile getirerek, açılan tesislerin mutlu anlara şahitlik etmesini ve hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Konuşmaların ardından Çatalca Belediyesi tarafından mahalle halkına çeşitli ikramlarda bulunuldu.


Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya