Çatalca Belediyesi'nin kar ekipleri görev başında!

Çatalca Belediyesi'nin kar ekipleri görev başında! , Genel Haberler

Çatalca Belediye Başkanı koordinesinde karla mücadele çalışmaları devam ediyor. Başkan Cem Kara’nın talimatları doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı kar ekiplerince, ilçe merkezinde bulunan cadde ve sokaklarda tuzlama ve kar küreme çalışmaları yapılırken, yayaların kullandığı kaldırımlar da temizleniyor.

Ekipler, Çatalca'da etkili olan kar yağışı dolayısıyla ilçe merkezinde kapanan yol ve kaldırımları temizlemek için gece geç saatlere kadar çalışmalarını sürdürdü. İlçedeki bütün cadde ve sokakları tuzlama ve açma çalışmalarına devam eden ekipler, kaldırımlardaki karları küreyerek vatandaşların güvenliğini sağlıyor. Cami, banka, hastane gibi kamu kurumları ve toplu taşıma durakları yanı sıra vatandaşların gıda ihtiyaçlarını rahatlıkla sağlayabilmeleri için fırın ve marketlerin önlerinde buzlanmaya karşı tuzlama ve kardan arındırma çalışması yapılıyor.

Buz sarkıtlarına dikkat edin

Karla kaplı ve buz tutmuş kaldırımlarda yürüyen vatandaşların mağdur olmaması için başlatılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Cem Kara; “Ekiplerimiz öncelikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı cadde, sokak ve kaldırımların kar temizliğini yapıyor. Amacımız Çatalca halkının mağdur olmamasıdır. Çatalca halkının zorunlu ihtiyaçlarını güvenli bir şekilde sağlaması ve günlük hayatın olağan akışını aksatmamak için çalışmalarımız aralıksız sürdürülüyor” dedi. Yoğun kar yağışının başladığı cuma gününden bu güne, verilen alarm çerçevesinde 24 saatlik vardiyalar halinde çalıştığını ifade eden Başkan Cem Kara; “Kar yağışının devam etmesinden dolayı temizlenen cadde ve sokaklarda tekrar kar temizleme çalışması yapıyoruz. Vatandaşların buz tutan yollarda kayıp düşmemesi için yoğun çaba gösteriyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Cem Kara çatılarda oluşan buz sarkıtları içinde vatandaşları uyararak dikkatli olmaları gerektiğinin altını çizdi.