Olağanüstü kış koşullarına direniyoruz

Olağanüstü kış koşullarına direniyoruz , Genel Haberler

İstanbul’un en büyük yüzölçümüne sahip ilçesi Çatalca, yaşanan olağan üstü kış koşullarına Belediye Başkanı Cem Kara’nın ve ekibinin yoğun çalışması ile direniyor. Çalışmalar Çatalca merkezinde olduğu gibi mahallelerde de hız kesmeden devam ediyor.

Mahallelerde olumsuz hava şartlarının etkilerini en aza indirmek için mücadele veren ekipler Kriz Merkezi’ne gelen bilgiler doğrultusunda, hasta vatandaşlara da ulaşıyor. Hastaların bulunduğu sokakları ulaşıma açarak hasta nakillerini de gerçekleştiren ekipler, yolda kalan araçlara da hemen müdahale ederek kurtarma çalışması yapıyor. Kar sebebiyle yıkılan ağaçlar yoldan kaldırılarak ulaşımda aksamanın önüne geçiliyor.

Kriz Merkezi’ni bir günde 55 vatandaşımız aradı

Çatalca Belediyesi Kriz Merkezi’ne geçtiğimiz son 24 saatte 55 vatandaşımız şikayet ve talepte bulundu. Çatalca’nın değişik mahallerinden Kriz Merkezi’ne ulaşan vatandaşlardan 29’u yol açma isteği ile başvuru yaparken, aramalarda hasta nakli, tuzlama isteği de yer aldı. Talepler; kar küreme, buzlanma, kar temizlenmesi, araç çekimi ve sokak hayvanları besleme noktası konusunda sıralandı. Kriz Merkezi’nde hazır bulunan ekipler, vatandaşlarımızdan gelen bu şikayet ve talepler doğrultusunda harekete geçti. Bunun yanı sıra merkezin yönlendirmesi doğrultusunda 37 muhtelif cadde ve sokağa girilerek kar küreme çalışması yapıldı.

Kriz Merkezi çalışma programı içerisinde 36 Mahalle Muhtarı ile de sürekli iletişime geçiliyor. Muhtarların bölgelerinde sıkıntı olup olmadığı sorularak onlardan gelen istekler doğrultusunda iş makineleri gönderiliyor. Mahallelerin kar oranları ve kar kalınlıkları da öğrenilerek merkez kayıtlarına giriliyor.