Başkan Cem Kara Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni izledi


Başkan Cem Kara Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni izledi


Project Image

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni izledi.

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara her yıl olduğu gibi bu yılda Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni izlemek üzere Edirne’ye gitti.

Edirne’deki Sarayiçi Er Meydanı’nda 656'ıncısı gerçekleştirilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde, müsabakaları izleyen Başkan Cem Kara, müsabakalar öncesi başpehlivanlarla bir süre sohbet ederek başarılar diledi.

Başkan Kara’ya basının ilgisi yoğun oldu

Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Başkan Cem Kara, spora ve sporcuya her zaman destek olduğunu söyleyerek her fırsatta spor müsabakalarını izlediğini belirtti. Ata sporumuz güreşe verdiği önemin altını bir kez daha çizerek, Çatalca Belediyesi Güreş Takımı’nın başarılarından söz eden Başkan Cem Kara ayrıca her yıl geçeneksel olarak Çatalca’da düzenlenen Erguvan Festivali’nde Yağlı Güreş Turnuvası düzenlendiğini de sözlerine ekledi.

Altın kemer sahibini buldu

Final karşılaşmasında başpehlivanlar İsmail Balaban ve Orhan Okulu, 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Şampiyonu olabilmek için kıyasıya mücadele verdi. Karşılaşmanın 54. dakikasında paçasından yakalamak amacıyla hamle yaptığı sırada rakibini açık düşüren İsmail Balaban, rakibi 2015 yılı birincisi Orhan Okulu'yu yenerek, altın kemerin bu yılki sahibi oldu.

Çatalca Belediyesi Güreş Takımı’nın başarısı

656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Çatalca Belediyesi Güreş Takımı da başarılı müsabakalara imza atarak adından söz ettirdi. Minik 2 boyunda Engin Atar 7 maçın sonunda 3. olarak bronz madalyanın sahibi oldu.


Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya