Çatalca Belediyesi

Başkanımız Mesut Üner “Geleneksel tatlarımız yaşatılmalı”

Görüntülenme : 392

Belediye Başkanımız Mesut Üner, geleneksel lezzetleri vatandaşlarımızla buluşturan Kalimera Pita Evi’nin açılışına katıldı.

İlçemizde açılan her iş yerinin ilçemiz için önemli bir değer olduğunu vurgulayan Başkanımız Mesut Üner, kadın girişimcilerimiz Semra Güzel ve Arzu Soysal tarafından işletmeye açılan Kalimera Pita Evi’nin açılışına katılarak hayırlı, uğurlu olması dileklerinde bulundu.

Çatalca’mıza uzun yıllar özellikle yöresel ev yemekleri yaparak hizmet veren ve bir süre ara verdikten sonra yeniden ilçemize hizmet vermeye başlayan Kalimera Pita Evi, Rumeli yemeklerinin ve lezzetin adresi olarak biliniyor.

Geçmiş ile gelecek arasında köprü

Başkanımız Mesut Üner, kültürümüzün parçası olan geleneksel tatlarımızın unutulmamasının önemine değindiği konuşmasında, “ Yöresel ürünlerimizi, yemeklerimizi, gelenek ve göreneklerimizi gelecek nesillere aktarmak geçmişimizle gelecek arasında köprü kurmaktır. Semra Güzel ve Arzu Soysal Ablalarımızın yeniden işletmeye başladığı pita böreğinden dilme tatlısına birçok geleneksel ev yemeğinin yapıldığı Kalimera Pita Evi'nin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

#BirlikteÇatalcayız