Başkanımız Mesut Üner “Kaçak Yapıyla Mücadeleden Asla Taviz Vermeyeceğiz”


Başkanımız Mesut Üner “Kaçak Yapıyla Mücadeleden Asla Taviz Vermeyeceğiz”


Project Image

Çatalca’mızda kaçak yapı yıkımları devam ediyor. Belediye Başkanımız Mesut Üner, kaçak yapı ile mücadelenin milli bir görev olduğunu belirterek kaçak yapıya taviz vermemeye devam edeceklerini vurguladı.

İstanbul’un en büyük yüz ölçümlü ilçesi Çatalca’mızda yapılan işgalleri sonlandırmak amacıyla kaçak yapı yıkımları devam ediyor. 39 mahallesi olan ilçemizde orman ve hazine arazileri ile şahsa ait imara aykırı yapılmış yapıların yıkımları gerçekleştiriliyor.

Aydınlar Mahallemizde yapılan kaçak yapılar Çatalca Belediyesi, Valilik, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Daire Başkanlığı işbirliği içerisinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından alınan yıkım kararı sonucu yapıldı.

Kaçak Yapıyla Mücadele Milli Görevimizdir

Yıkımları sahada takip eden Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, kaçak yapıların yıkılması konusunda taviz vermeyerek kararlılıkla yıkımları gerçekleştirmeye devam ettiklerini vurguladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Daire Başkanlığı ve belediyemiz kontrolünde gerçekleştirilen yıkımlar sırasında açıklama yapan Başkanımız Mesut Üner sözlerinde, “Çatalca’da kaçak yapıya geçit vermeyeceğiz. Çünkü bu bizim milli bir görevimiz. Hazine arazilerimiz, orman alanlarımız hepimizin geleceğimiz olan çocuklarımızın. Çatalca’mız doğal güzellikleriyle, ormanlarıyla yeşil alanlarıyla İstanbul’un en özel ilçelerinden biri. Biz doğal güzelliklerimizi, bize emanet olarak bırakılmış doğamızı korumaktan, gelecek nesillere aktarmak için mücadele etmekten asla taviz vermeyeceğiz. İlçe başkanı olduğum günlerde de belediye başkanı olarak da bu tür yapılara izin vermeyeceğimizi devamlı ifade ediyorum. Gerek orman arazilerinde, gerek hazine arazilerinde, gerek şahsa ait imara aykırı yapılmış yapıların yıkımını aynı azim ve kararlılıkla devam ettiriyoruz. Yapılan işgalleri sonlandırmak amacıyla Valiliğimizle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla Milli Emlak Daire Başkanlığımızla işbirliği içerisinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yıkım kararı alınan yapıların yıkımlarını gerçekleştiriyoruz. Çatalca’mızı korumak zorundayız. Seçimlerden önce uyardığım gibi bir kez daha vatandaşlarımızı uyarıyorum. Devletimizin hüküm ve tasarrufu altında ormanlarımıza, hazine arazilerimize yapılmış yapıların ve yapı kayıt belgeleri iptal edilmiş, idari tahkikatları yapılmış yapıların yıkımını kararlılıkla sürdüreceğiz” ifadelerini kaydetti.

#BirlikteÇatalcayız


Haber ile ilgili resim galerisi

Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya