Bir Milletin Dirilişi “Destanlaşan Çanakkale”


Bir Milletin Dirilişi “Destanlaşan Çanakkale”


Project Image

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Çatalca Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen, Bir Milletin Dirilişi “Destanlaşan Çanakkale” isimli konferansa katıldı.

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni anma etkinliği kapsamında Çatalca Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen, Bir Milletin Dirilişi “Destanlaşan Çanakkale” isimli konferansa katıldı.

Çatalca Belediyesi Nazım Özbay Kültür Merkezi’nde Çatalca Garnizon Komutanı İkmal Albay Abdulvahap Bozkurt, Çatalca İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Kadir Duvan, Çatalca Belediyesi Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen konferans şehitlerimiz için saygı duruşu ardından İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi’nin açılış konuşmasını yaptığı program 2014 Dünya Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Birincisi Edirne Selimiye Camii İmam Hatiplerinden Alpcan Çelik’in Kur’an Tilaveti ile devam etti. Programda daha sonra Tarihçi Yazar Mustafa Turan Çanakkale Destanı’nı katılımcılara anlattı.

Etkinlik programın düzenlenmesinde emeği geçenlere plaket takdimi ile sona erdi.


Haber ile ilgili resim galerisi

Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya