Çatalca Belediye Meclisi Toplandı


Çatalca Belediye Meclisi Toplandı


Project Image

Çatalca Belediye Meclisi, 2017 Yılı Mart Ayı Toplantısının 1. Birleşimini gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Cem Kara Başkanlığında toplanan meclis, bir önceki toplantıya ait tutanakların oy birliği ile kabul edilmesi ile başladı.

Gündem konularının görüşülmesine geçilmeden önce söz alan CHP Meclis Üyesi Belgin Tezer, AK Parti Meclis Üyesi Özlem Coşkun ve AK Parti Meclis Üyesi Celalettin Sonkaya, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, 14 Mart Tıp Bayramı ve 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ile ilgili kutlama konuşması gerçekleştirdi.

Bayrak, vatan uğruna şehit oldular

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara yaptığı konuşmada Kadınlar Günü, Tıp Bayramı ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma gününe değinerek, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyoruz, kadınlarımız, analarımız, bacılarımız bizim en değerlilerimizdir. Bütün kadınlarımızın önünde bir kez daha saygı ve sevgiyle eğiliyor, kadına yapılan şiddeti de bu vesileyle yeniden kınıyoruz. Tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, ezan sesi dinmesin, bayrak gönderimizden inmesin diye bu vatan bu bayrak uğruna şehit olan başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale ve demokrasi şehitlerimizi saygıyla anıyor, ruhları şad olsun diyoruz” ifadelerine yer verdi.

Gündem maddesi kabul edildi

AK Parti Meclis Üyesi Mesut Üner, sözlü önerge vererek deprem konusunda bir komisyon kurulmasını talep etti. Başkan Cem Kara konuya dair önümüzdeki günlerde toplantı yapacağını belirterek Nisan Ayı Meclisi’nde konunun gündeme getirileceğini belirtti.

Yapılan değerlendirmeler ardından günden maddesi “İlçemiz Mahallelerinde yer alan tescilli ayazma ve çeşmelerin rölöve, restitüsyon ve restorasyon projelerinin yapılabilmesi için ayrılacak ödeneğin kabul edilmesi ve protokol yapılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi” okunarak, okunduğu şekliyle oylandı ve oy çokluğu ile kabul edildi.

Belediye Meclisi, Nisan ayı toplantısı 3 Nisan Pazartesi günü saat 10:30’da toplanmak üzere sona erdi.


Haber ile ilgili resim galerisi

Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya