Çatalca Belediye Meclisimiz Olağanüstü Toplandı


Çatalca Belediye Meclisimiz Olağanüstü Toplandı


Project Image

Olağanüstü toplanan Çatalca Belediye Meclisimizde Millet Bahçesi ve Meydan projesi ile ilgili madde görüşülerek karara bağlandı.

5393 Sayılı Belediye Kanununun 20. maddesinin değişik 7. fıkrası gereğince gerçekleştirilen olağanüstü meclis toplantısı 17 Şubat 2020 Pazartesi günü saat 11:00'de Belediye Meclis Salonunda, Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner başkanlığında yapıldı.

Makamlar, koltuklar gelip geçicidir, yapılan hizmetler kalıcıdır

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner gündem maddesine dair yaptığı açıklamada; “İlçemize Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından birini yapıyoruz. Bizler makamlar için değil, Çatalca’mız için, vatandaşlarımız için çalışıyoruz. Makamlar koltuklar gelip geçicidir, yapılan hizmetler kalıcıdır. Bu nedenle istiyoruz ki siyasi bir düşünce gözetmeden, siyaseten birbirimize çelme takmaya çalışmadan, hep birlikte Çatalca’mıza hizmet verelim. Vatandaşlarımız bizden hizmet bekliyor. İlçemizin, vatandaşlarımızın Millet Bahçesi ve Meydan projesine ihtiyacı var. Merkezde kadınlarımızın, çocuklarımızın hava alabileceği, yürüyüş yapabileceği, çocuklarımızın bisiklet sürebileceği alan yok. Çatalca stadı zaten millet bahçesi olmuş arkadaşlar. Akşam saatlerinde yüzlerce vatandaşımız oraya yürüyüş yapmaya gidiyor. Millet Bahçesi ve Meydan projemizle yeşili bol, yürüyüş yolları, bisiklet yolları olan bir meydan ve altında yine vatandaşlarımızın en çok şikâyet ettiği trafik ve otopark sorununa çözüm getirecek 2 katlı 600 araçlık otopark yapıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yapılan görüşmelerin ardından meclisin tek gündem maddesi olan; "Millet Bahçesi ve Meydan" Projesi yapılabilmesi için, Mülkiyeti Belediyemize ait Çanakça Mah. 119 ada 104 ve 105 parsel, 115 ada 102 parsel, 116 ada 97 parsel, 125 ada 1 parsel, Kestanelik Mah. 1906 parsel, Subaşı Mah. 140 ada 32 parsel numaralı taşınmazların Mülkiyeti Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait olan 118 ada 9 parsel ile takas yapılması hakkında Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün teklifi görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.

#BirlikteÇatalcayız

 


Haber ile ilgili resim galerisi

Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya