Çatalca Belediyesi kendi çiçeklerini yetiştiriyor


Çatalca Belediyesi kendi çiçeklerini yetiştiriyor


Project Image

Çatalca Belediyesi kendi kurduğu seralarda çeşitli türlerden binlerce kışlık ve yazlık çiçek üretmeye devam ediyor. Çatalca Belediyesi bünyesinde kurulan çiçek serasında üretilen çiçekler, Çatalca'yı süslüyor.

Çatalca Belediyesi insan ve çevre ilişkisini ön planda tutarak çevrenin daha sağlıklı bir ortama kavuşturulması ve ilçenin daha yaşanabilir olması için çalışmalarına devam ediyor. Tesis ettiği yeşil alanların ve parkların düzenlenmesinde kullanılan başta mevsimlik çiçek ve çalı grubu bitkileri olmak üzere birçok çiçek ve süs bitkisinin üretimini kendi kurmuş olduğu seralarda yapıyor.

50.000 adet mevsimlik çiçek dikilecek

Çatalca Belediyesi tarafından yapılan çiçek ekimi ve peyzaj çalışmalarında serada üretilen çiçekler kullanılıyor. Çiçekleri satın almak yerine üreten Çatalca Belediyesi, serada yetiştirilecek olan 50.000 adet mevsimlik çiçeği Mayıs ayı içerisinde ilçenin park, bahçe ve refüjlerine dikecek.

Hem ekonomik kazanç sağlıyor hem renk katıyor

Konuyla ilgili konuşan Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, " Belediyemize bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde kurmuş olduğumuz serada kendi çiçeklerimizi yetiştiriyoruz. Bu güzel çiçek ve bitkilerle Çatalcamızın parkları, caddeleri ve refüjleri süsleniyor. Belediyenin kendi sera bahçelerinde üretilen bu bitkiler belediyeye hem ekonomik yönden kazanç sağlarken hem de ilçemizin çehresine renk katıyor" ifadelerine yer verdi.


Haber ile ilgili resim galerisi

Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya