Çatalca Belediyesi kursiyerlerinden muhteşem kapanış töreni gösterileri


Çatalca Belediyesi kursiyerlerinden muhteşem kapanış töreni gösterileri


Project Image

Çatalca Belediyesi’nin Eğitim, Spor ve Sanat Okulları’nın kapanış töreni Çatalca Belediyesi Nazım Özbay Kültür Merkezi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Çatalca Belediyesi tarafından Eğitim, Spor ve Sanat Okulları kapsamında 22 branşta açılan, kursların kapanış törenleri devam ediyor. Vatandaşlardan gelen talep ve istekler doğrultusunda belirlenen branşlarda, bu yıl her yaştan 1553 öğrenciye eğitim verilirken, 9 yılda eğitim alan kursiyer sayısı 11.526’ye ulaştı.

Önceki gün gravür, dikiş-örgü ve resim kursiyerlerinin el emekleri, göz nurlarından oluşan serginin açılış töreni yapılırken bugün de piyano, bale, jimnastik, halk oyunları, zumba, gitar kursu öğrencilerinin birbirinden güzel gösterileri ve müzik dinletileri ile kurs kapanış töreni gerçekleştirildi.

Kurs Kapanış Törenine, Çatalca Garnizon Komutanı İkbal Albay Abdulvahap Bozkurt, Örcünlü 12. Mühimmat Bölük Komutanı Yüzbaşı Gökhan Sunman, Çatalca Belediye Başkan Yardımcıları Ufuk Akın, Ayhan Tutun, Dursun Duran Kaya, Çatalca Belediyesi Meclis Üyeleri, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Muhteşem gösterilerle büyülediler

Ulusumuzun Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için saygı duruşu ardından İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program, öğrencilerin gösterileri ile devam etti. İlk olarak piyano kursu öğrencilerinin piyano dinletisi katılımcılara muhteşem bir müzik ziyafeti verirken, ardından bale hazırlık kursunun 3-4 yaş grubu minik balerinleri Pırpır Kelebek ve Spring bale gösterileri ile izleyenleri büyüledi.

Jimnastik Kursu öğrencilerinin birbirinden ritmik ve estetik hareketlerden oluşan gösterileri, Engelliler Merkezi Öğrencilerinin “Harman Dalı” ve Halk oyunları kurslarına katılan öğrencilerin yöresel halk dansları, seyirciler tarafından ayakta alkışlandı. Zumba kursunun çocuk dansçıları muhteşem şovları ile büyük bir coşku yarattı. Karate’ye Çatalca’nın adını altın harflerle yazdıran ve birçok milli sporcu çıkararak yurt içinde ve yurt dışında başarıyla temsil eden Karate Kursunun başarılı sporcuları, programda gösterilerini alkışlar arasında yaptı.

Gösteriler gitar kursu öğrencilerinin gitar dinletisi ile devam etti. Öğrencilerin başarılı performansı büyük beğeni aldı. Kurs Kapanış Töreni gösterileri yetişkin zumba grubunun hareketli dans gösterileriyle son buldu.

 

 

 


Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya