Çatalca Belediyesi’nden Karla Mücadele Seferberliği


Çatalca Belediyesi’nden Karla Mücadele Seferberliği


Project Image

Çatalca Belediyesi ekipleri kar yağışının meydana getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve ilçedeki günlük yaşamın aksamaması için çalışmalarına ara vermeksizin devam ediyor.

Ana arterleri temizleyen ekipler, otobüs güzergâhlarını ulaşıma açık hale getirdi. Kepçe ve greyderlerle karlar temizlenirken bir yandan da buzlanmanın önlenmesi için tuzlama çalışmaları yapılıyor. Kar yağışının yolları kayganlaştırması ve buzlanmayı da beraberinde getirmesi neticesinde yaşanabilecek sorunların önüne geçmek için Çatalca Belediyesi tuzlama çalışmalarının yanı sıra kar küreme araçları ve iş makineleri ile sorunlu bölgelere müdahale ediyor.

Başkan Cem Kara Hüseyin amcayı hastaneye gönderdi

Yoğun kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için titiz bir çalışma yürüttüklerini belirten Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara,” İstanbul genelinde kar kalınlığının 120 cm’ye ulaştığı ilçeyiz. Karla mücadele kapsamında belediye imkanlarımızı sonuna kadar seferber ettik. Geniş bir alanda sürdürdüğümüz kar mücadelesi belediye makine parkına özel sektörden de iş makineleri kiralayarak destek verdik” dedi. Yoğun kar yağışı nedeniyle oluşturulan Karla Mücadele Koordinasyon Merkezi’nde çalışmaları gece gündüz yakından takip eden Başkan Cem Kara, mahallelerdeki çalışmaları da yerinde denetliyor. Başkan Kara, denetimleri sırasında Karacaköy Mahallesi’ndeki çalışmaları kontrol etti ve vatandaşlarla görüştü. Tek başına derme çatma kulübede yaşayan Hüseyin Yıldırım isimli yaşlı amcayı ziyaret eden Başkan Kara, önce Sağlık Ocağı’na sonrasında Çatalca Devlet Hastanesi’ne sevk edilmesini sağladı. Sorunları yerinde inceleyip anında müdahale ederek çözüme kavuşturan Başkan Cem Kara, Karacaköy’den sonra Yalıköy’e giderek denetimlerini sürdürdü.


Haber ile ilgili resim galerisi

Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya