Çatalca Belediyesi’nden konteyner temizliği


Çatalca Belediyesi’nden konteyner temizliği


Project Image

Çatalca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe geneline yerleştirilen çöp konteynerlerini yaz döneminde oluşabilecek koku ve kötü görüntü riskine karşı basınçlı su ile yıkayarak dezenfekte ediyor.

Çatalca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince çöp konteynerlerinin çevresinde biriken yağ, kir ve ürün kalıntıları ile benzeri çöplerin çevrede oluşturduğu kötü koku ve kirliliği önlemek amacıyla özel konteyner yıkama aracı ile konteynerler yıkanıp dezenfekte edildi.

Çevre ve halk sağlığı bizim için önemli

Evsel atıkları su sızdırmaz çöp poşetlerinin içinde atılmasının ilçe hijyenine sağlayacağı önemi vurgulayan Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, “Belediye olarak çevreye her zaman önem veriyoruz. Halk sağlığını korumak ve daha temiz bir Çatalca için çalışmalarını sürdüren ekiplerimiz, ilçe genelinde bulunan 3897 adet çöp konteynerini gece gündüz demeden temizliyor. Konteynerler daha hijyenik ve temiz hale getiriliyor. Ekiplerimiz kentin dört bir yanında çalışmalarını sürdürüyor. Halkımızın da bu konuda bize yardımcı olması, evsel atıklarını su sızdırmaz çöp poşetleri ile birlikte ağızları bağlı bir biçimde konteynerlere atmaları, pis kokuları ve haşere üremesini engellemekte bizlere yardımcı olacaktır” dedi.

Tertemiz bir Çatalca için çalışıyoruz

Ekipler, Çatalca’nın İstanbul’un en temiz ve örnek ilçelerinden biri olması için yoğun bir mesai harcıyor. 39 mahallenin çöpleri düzenli bir program dâhilinde toplanıyor. Hijyen ve halk sağlığı kurallarını uygulayan Çatalca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü; Çatalca’nın cadde ve sokaklarının temizliğinin yanı sıra atıkların toplanması, pazar yerlerinin temizliği, moloz ve inşaat atıklarının alınması, ibadethanelerin temizlenmesi, çöp konteynerlerinin bakımı, yıkanması ve dağıtımı, sokakların süpürülmesi ve yıkanması gibi pek çok farklı hizmeti yerine getiriyor.

Geri dönüşümü olan atıklar toplanıyor

Yaklaşık 70 bin vatandaşın yaşadığı Çatalca’da günlük olarak ortalama 83 ton çöp toplanırken yaz aylarında bu miktar sahil şeritleri ve mesire alanlarıyla 133 tona kadar çıkıyor. Geri dönüşümlü atıklarında yerinde ayrıştırılması konusu üzerinde hassasiyetle duran ekipler, bu kapsamda atık ambalaj, cam, pil, bitkisel yağlar, lastikler ve elektrikli ve elektronik eşyaları toplama merkezlerinde biriktiriyor. Sonrasında Silivri Katı Atık Aktarma İstasyonu ve Seymen Düzenli Depolama Alanına günlük olarak naklediyor.

 

 


Haber ile ilgili resim galerisi

Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya