Çatalca’da Kyokushin Budokai-do Rüzgarı Esti...


Çatalca’da Kyokushin Budokai-do Rüzgarı Esti...


Project Image

18. Erguvan Festivali kapsamında Wushu Federasyonu ve Çatalca Belediyesi işbirliğinde Wushu Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği 2.Etap Kyokushin Budokai-do  Şampiyonası düzenlendi.

18.Erguvan Festivali yarışmalar, paneller, konserler ve spor aktiviteleriyle hız kesmeden devam ediyor.  Türkiye Wushu Federasyonu ve Çatalca Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 2.Etap Kyokushin Budokai-do İstanbul Şampiyonası nefesleri kesen müsabakalarla başladı.

Her yaştan sporcu yarıştı

İTO Çok Programlı Lisesi Kapalı Spor Salonu'nda küçükten büyüğe çok sayıda sporcunun farklı kategorilerde kilo aralıklarına göre katıldığı yarışma ilgiyle izlendi. Kyokushin  Dünya Federasyonu'nun kuralları ve puanlamasının uygulandığı müsabakalarda, Türkiye Wushu Federasyonu Budokai-do İl temsilciliği tarafından görevlendirilen profesyonel hakemler görev alırken sporcuların sağlığının korunması amacıyla her türlü güvenlik önleminin alınması da ihmal edilmedi.

İstanbul 2.Etap Kyokushin Budokai-do  Kupası Samurai Spor Kulübünün oldu.

Yarışma sonrasında il dışında olduğu için Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın katılamadığı ödül töreninde kazanan sporculara madalyaları Başkan Yardımcısı Ufuk Akın, Erhan Güzel,  Türkiye Savunma Sporları Federasyonu Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Uçar’, Başkan Yardımcısı H. Fehmi Akyüz Başkan Yardımcısı Ayhan Tutun, Başkan Yardımcısı Dursun Duran Kaya, Budokai Kyokushin Teknik Kurul Başkanı İsa Sağlam,Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ramazan Ilgın, Park ve Bahçeler Müdürü Gökçen Balcı, İYGAD Başkanı Mehmet Mert ve Gazetesi Bahadır Sügür tarafından verildi.

Müsabakalar sonunda Kyokushin Budokai-do Ümit-Genç-Büyük-Veteran (Bay-Bayan) 2. Etap şampiyonasında derece sıralaması şu şekilde oldu;

1.Samurai Spor Kulübü

2.İstanbul Akpınar Spor Kulübü

3.Süzce 1455 Atılgan Spor Kulübü

4.Beyoğlu Gençlik Spor Kulübü

5.Esenler Ramazan Çeliktürk Spor Kulübü

6.Ataşehir K.K. Spor Kulübü

7. Kasımpaşa Spor Kulübü

8.Ramazan Üçtaş Spor Kulübü

9. Şahin Spor Kulübü

10.İstanbul Budokai Spor Kulübü

11.Alucra Spor Kulübü

12. Karabük G. Spor Kulübü

 

 


Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya