Geri dönüşüm önce çevreye sonra ülkeye katkıdır


Geri dönüşüm önce çevreye sonra ülkeye katkıdır


Project Image

Çatalca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, geri dönüşüm çalışmaları konusunda ilçe halkını yer ve zaman kavramı gözetmeksizin bilgilendirmeye devam ediyor.

Çatalca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü doğal kaynakları korumak ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla başlattığı geri dönüşüm bilgilendirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Geri dönüşümün detaylarını kapı kapı dolaşarak vatandaşlara anlatan ve bilgilendiren ekipler, dağıtılan el broşürleriyle de çevreye ve geleceğe nasıl daha iyi sahip çıkılabileceğini gösteriyor.

Ekipler Natura Evleri’nde

İlçe genelinde sitelere yönelik Geri Dönüşüm Bilgilendirme Toplantısının ilki Natura Evleri Sitesinde gerçekleşti. 02.11.2017 Perşembe akşamı, Ferhatpaşa Mahallesinde bulunan Natura Evleri Sitesini ziyaret eden müdürlük, sitenin toplantı alanında site sakinlerini yürütmüş olduğu geri dönüşüm çalışmaları hususunda bilgilendirdi.

Çöp ile geri dönüşümün ayrımı anlatıldı

Seminerde, çöp ile geri dönüşümün ayrımı anlatılarak geri dönüşüme ayrılan kağıt, karton, plastik, cam, bitkisel atık yağ ve elektronik atığın, lisanslı firmalara teslim edilmesi gerektiği konusunda hatırlatmalarda bulunuldu.Toplantıda ayrıca ambalaj atıklarından, bitkisel atık yağlara, atık pillerden, elektronik atıklara, geri kazanımı mümkün atıkların biriktirilmesi ile ülke ekonomisine katkı sağlanacağı ve çevre kirliliğinin önüne geçileceği vurgulandı.Toplantı sonunda site sakinlerine bilgilendirici broşür ve önlük hediye edildi. 

 


Haber ile ilgili resim galerisi

Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya