İhsaniye Camii yarın ibadete açılıyor, açılış törenine tüm halkımız davetlidir


İhsaniye Camii yarın ibadete açılıyor, açılış törenine tüm halkımız davetlidir


Project Image

Çatalca Belediyesi tarafından İhsaniye Mahallesinde inşa edilen İhsaniye Camii yarın ibadete açılıyor. Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, tüm vatandaşlarımızı açılış törenine davet etti.

21 Eylül 2015 tarihinde yaşanan bir yangın neticesinde kullanılamaz duruma gelen ve Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın talimatıyla 21 Ekim 2016’da Çatalca Belediyesi tarafından temeli atılarak yapımına başlanan, 320 kişinin aynı anda ibadet edebileceği İhsaniye Camisi'nin açılışı, 9 Mayıs Çarşamba günü (yarın) saat 14.00’da gerçekleştiriliyor.

İhsaniye Camii’nin ibadete açılışını, paylaşmanın, huzurun, bereket ve beraberliğin ayı olan Ramazan ayına sayılı günler kala gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayan Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, “Camiimizin açılışını hep birlikte gerçekleştirerek İhsaniye Halkımıza ve İlçe Müftülüğümüze teslim edeceğiz. Açılış törenimize tüm halkımızı davet ediyorum” sözleriyle vatandaşlarımızı açılış törenine davet etti.

Hazırlıklar yerinde incelendi

Çatalca Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan İhsaniye Camii, 257 m2 bodrum kat, 270 m2 zemin kat, 128 m2 asma kat olmak üzere toplam 655 m2 alandan oluşuyor.

Çatalca Belediyesi Başkan Vekili Erhan Güzel, Başkan Yardımcıları Ayhan Tutun ve Dursun Duran Kaya İhsaniye’ye giderek açılış töreni hazırlıklarını, İhsaniye Mahallesi Muhtarı Emin Çelik ve birim müdürleri ile birlikte yerinde inceledi. Yoğun bir çalışma ile kısa bir sürede tamamlanan camiinin çevre düzenlemeleri de ekipler tarafından yapılarak vatandaşların kullanımına hazır hale getirildi.

 


Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya