Kahraman Gazilerimize Milli Mücadele Madalyası Takdim Edildi


Kahraman Gazilerimize Milli Mücadele Madalyası Takdim Edildi


Project Image

Çatalca Kaymakamlığı tarafından Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen tören ile 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan kahraman gazilerimize Milli Mücadele Madalyası verildi. 


Vatanımızın birliği ve bütünlüğünü korumak için çekinmeden canlarını ortaya koyan, kahraman Gazilerimiz için düzenlenen Milli Mücadele Madalyası ve Beratı takdim törenine; Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel, Garnizon Komutanı Albay Gökhan Mayil, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Al, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Sunman, Emniyet Müdürü Bülent Çelik, Aile Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay, Belediye Başkan Yardımcıları Ömer Erçin ve Hüseyin Aydın, Meclis Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Mehmet Tufan Erçağ, İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi, Daire Müdürleri ile Kahraman Gazilerimiz ve aileleri katıldı. 


Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan Milli Mücadele Madalya Töreni, vatanımız uğruna canlarını feda eden Kahraman Şehitlerimiz için okunan Kur'an-ı Kerim  tilavetiyle devam etti. 


Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner'İn talimatlarıyla programa katılan Başkan Yardımcısı Hüseyin Aydın, Madalya Töreni'nde yaptığı konuşmada; "Bu vatan için şehitliğe niyet etmiş ama gazi olmuş güzel insanlar... 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.' demiş Şair... Gerçekten de toprağı suyla yoğurursanız çamur, kanla yoğurursanız vatan olur. Vatanımızı bize kazandıran, bu toprakları bize vatan yapanlar, bu uğurda Şehit ve Gazi olanlardır.  Türk milletinin bir ferdi olarak onlara minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Vatanımızın ve milletimizin devamını, bayrağımızın göklerde dalgalanmasını, özgürlüğümüzün korunmasını ve milletçe namusumuzla, şerefimizle yaşamamızı Gazi ve Şehitlerimize borçluyuz. Bu sebeple onlara saygı, sevgi ve şükran borçluyuz. 'Bacağım, kolum, gözüm olmadan yaşayabilirim ama vatanım olmadan yaşayamam' diyen büyük insanlar... Her birinize Başkanımız Mesut Üner'in selamlarını iletirken, sizleri saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum, ellerinizden öpüyorum." dedi. 


1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı'na katılarak "Gazi" ünvanı kazanan 19 Kahramanımıza Milli Mücadele Madalyaları; Kaymakam İnci Sezer Becel, Belediye Başkan Yardımcımız Hüseyin Aydın ve İlçe Protokolü tarafından takdim edildi. 


Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya