Lozan Vakfı Mudanya Temsilcileri Çatalca Mübadele Müzesi’ni ziyaret etti


Lozan Vakfı Mudanya Temsilcileri Çatalca Mübadele Müzesi’ni ziyaret etti


Project Image

Çatalca Mübadele Müzesi ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Lozan Vakfı Mudanya Temsilciliği müzeyi ziyaret etti.

Çatalca Mübadele Müzesi, Yunanistan'dan göç eden Türklerin, göçten önceki ve sonraki yaşam biçimlerini şimdiki kuşaklara tanıtmaya devam ediyor.

Lozan Mübadilleri Vakfı ve Çatalca Belediyesi öncülüğünde, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti desteğiyle Çatalca'da kurulan müze, mübadil aileler tarafından müze koleksiyonuna bağışlanmış aile büyüklerinin fotoğrafları, giysileri, mutfak gereçleri, mektupları, yazılı belgeleri, ev eşyaları yanı sıra her türlü anıyı da içinde barındırıyor.

Lozan Vakfı Mudanya Temsilciliği hafta sonu Mübadele Müzesi’ni ziyaret ederek, geçmişin izlerine bir yolculuk yaptı. Çatalca Belediye Başkan Yardımcısı Ufuk Akın ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ramazan Ilgın tarafından karşılanan konuklar özlem, hüzün ve sevinç duygularını aynı anda yaşatan müzede sergilenen her objeyi uzun süre inceleyerek ayrıntılı bilgi aldı. Lozan Vakfı Mudanya Temsilciliği Üyeleri, bol bol fotoğraf çekerek geçirdikleri günde Mübadele Meydanı ve Mübadele Sokağı’nda da vakit geçirerek, Çatalca’nın tarih kokan havası ile dolu bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.


Haber ile ilgili resim galerisi

Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya