Çatalca Belediyesi
 Mayıs Ayı Meclisi Başkanımız Mesut Üner Başkanlığında gerçekleştirildi

Mayıs Ayı Meclisi Başkanımız Mesut Üner Başkanlığında gerçekleştirildi

Çatalca Belediye Meclisimizin 2019 Yılı Mayıs Ayı Toplantısının 1. Birleşimi Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner Başkanlığında gerçekleştirildi.

Çatalca Belediye Meclisimizin 2019 Yılı Mayıs Ayı Toplantısının 1. Birleşimi, gündem maddelerini görüşmek üzere, 06/05/2019 Pazartesi günü Saat:10.30'da Belediyemiz Meclis Salonunda yapıldı.

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner yaptığı açılış konuşmasında, Mayıs ayı içerisinde yer alan önemli günleri kutladı ve idrak etmeye başladığımız Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diledi.

Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın

Başkanımız Mesut Üner yaptığı konuşmada; “İçinde bulunduğumuz Ramazan ayının tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi hiç bir zaman bozmasın, hep beraber güzel bir Ramazan ayı geçirmeyi nasip etsin. Çatalca’mızda da hayırlısı ile bu güzellikleri hem Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarımızla beraber bu güzel ayda birlik beraberliğimizin diğer zamanlarda olduğu gibi tekrarlanmasını diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilen meclis toplantısında gündemin birinci maddesi olan; “Dolu ve Boş Kadro Derece Değişikliği” ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nün teklifi oy birliği ile kabul edildi.

2. gündem maddesi olan, “Sözleşmeli Personel Çalıştırılması ve Ücretinin Belirlenmesi” ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nün teklifi ve 3. gündem maddesi olan “Kesin Hesapların görüşülmesi” ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün teklifi oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin son maddesi olan, “21.11.2018 tarih onaylı 1/1000 ölçekli Dağyenice Mahallesi Uygulama İmar Planına yapılan itirazlar” ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü'nün teklifi ise oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi.

Gündem dışı söz alan AK Parti Meclis Üyesi Tuba Uzun ve CHP Meclis Üyesi Ayhan Tutun grupları adına Ramazan ayı, Anneler Günü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajlarını ilettiler.

Çatalca Belediye Meclisimizin 2019 Yılı Mayıs Ayı Toplantısının 1. Birleşimi, komisyonlardan gelecek raporları görüşmek üzere 10 Mayıs 2019 Cuma günü saat 10.30’da toplanmak üzere sona erdi.