Yiyecek bulamayan hayvanların imdadına Çatalca Belediyesi yetişti


Yiyecek bulamayan hayvanların imdadına Çatalca Belediyesi yetişti


Project Image

Kışın en yoğun hissedildiği şu günlerde sokak hayvanları daha da zor bir yaşam mücadelesi veriyor. Çatalca Belediyesi kara kışta sokak hayvanlarını unutmadı.

Başkan Cem Kara’nın talimatlarıyla Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri kar yağışında yiyecek bulamayan sokak hayvanları için seferber oldu. Doğadaki hayvanları unutmayan Çatalca Belediyesi; hayvan besleme noktalarına ve dağlarda yaşayan yaban hayvanlarına yem bıraktı.

Yiyecek bırakıldı, barınakları kardan temizlendi

Ekipler, her sene olduğu gibi bu sene de soğuk havada yeterli besinleri bulamayan kuşlara ve diğer canlılara destek oldu. Kırsal kesimde ve ilçe merkezinde hayvanlar için kedi, köpek maması ve çeşitli yiyecekler doğaya bırakıldı. Mahalle merkezlerinde ve orman kenarlarında yaşayan hayvanlar için seferber olan ekipler, hayvanlar için mama bırakırken barınaklarının etrafını da kardan temizledi. Ekipler, İlçe merkezinde ve Ovayenice, Subaşı, Akalan, Kalfaköy Mahallesi, Belediye Konutları’nda daha önceden Sağlık Müdürlüğü’nce belirlenen noktalarda besleme çalışmasında bulundu. Akalan Tepesi Besleme Odağı bulunan bölgeye de hayvan severlerin kolay ulaşmasını sağlamak için iş makineleri ile yol açma çalışması gerçekleştirdi. Çatalcalı hayvan severlerde soğuk kış günlerinde sessiz dostları için ellerinden gelen desteği yaparak artan yemeklerini bölgede bulunan beslenme odağına ulaştırdı.


Haber ile ilgili resim galerisi

Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya