Zabıta ekiplerinden Pazar denetimi


Zabıta ekiplerinden Pazar denetimi


Project Image

Çatalca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların gönül rahatlığıyla daha hijyenik, daha sağlıklı ve güvenilir bir ortamda alışverişlerini yapabilmeleri için ilçe pazarındaki denetimlerini sürdürüyor.

Çatalca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri rutin pazar yeri denetimini ilçe merkezindeki pazaryerinde gerçekleştirdi. Semt pazarında esnafları dolaşan ekipler, satışa sunulan ürünlerin etiket kontrolünü yaparak, tezgâhların belirlenen mevcut çizgi dışına taşırmama, pazarın ve tezgâhların düzeni, sebze ve meyvelerin uygun şartlarda satılıp satılmadığı gibi bir dizi denetimi gerçekleştirdi. Ayrıca her sene olduğu gibi bu yılda, Bakırköy Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Bakırköy Grup Merkezi Ölçüler ve Ayarlar memurluğu ile ortak çalışma yapılarak, pazarcı esnaflarının ölçü tartı aletlerinin uygunluğu terazi memuru nezaretinde denetlendi.

Yapılan kontroller sırasında pazar kuralları hakkında esnafları uyaran Zabıta ekipleri, çevre kirliliğine karşı daha duyarlı olmaları ve satışlarını yüksek ses ile yapmamaları konusunda da uyarılarda bulundu.


Haber ile ilgili resim galerisi

Sosyal Medyada Paylaş

Adres & İletişim

  • Adres: Kaleiçi Mahallesi Vezir Ferhatpaşa Caddesi No:50 Çatalca / İstanbul

  • Telefon: 444 61 02

  • Faks: 0212 924 88 01

Sosyal Medya