Kooperatif Çalışmasıyla Sürdürülebilir Destek Sunacağız.

Halk Eğitim Merkezi'nin 2023-2024 Eğitim-Öğretim yıl sonu giyim ve el sanatları sergisi, Halk Eğitim Merkezi bahçesinde sergilendi.
Açılışa; İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Başkan Erhan Güzel, İlçe Protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Kursiyerlerin el emekleri ile hazırlanan ürünleri tek tek gezen Başkan Erhan Güzel, emek veren tüm kadınlara ve öğretmenlere teşekkür etti.

"Kooperatifler Kuracağız"
Sergi açılışında konuşan Başkan Erhan Güzel, el emeğinin ve üreticinin her zaman yanında olacağını belirtirken "El emekleri ve yaratıcılıklarıyla sergiledikleri çalışmalar için kursiyerleri ve öğretmenleri tebrik ediyorum. Bu değerli ürünlerin daha geniş kitlelere ulaşması ve el emeği karşılığının sürdürülebilir şekilde alınması adına kooperatif çalışmaları başlatacağız. 
Üreten Kent Çatalca vizyonumuzla, emeği ve üreticiyi her zaman destekleyeceğiz. Kadınların dayanışma içerisinde olması, ilçemizin sosyal ve ekonomik yapısını daha da güçlendiricektir" ifadelerini kullandı.

Kursiyerlere yıl sonu katılım belgeleri ilçe protokolü tarafından teslim edildi.

Çatalca'da, 2023-2024 Eğitim - Öğretim yılı sonunda, Halk Eğitim Merkezi Kursiyerleri'nin hazırladığı giyim ve el sanatları çalışmalarıyla  toplam sekiz adet sergi açılışı gerçekleştirildi.

Önceki HaberHaziran Ayı 2.Birleşimi Gerçekleştirildi.
Sonraki HaberGelecek Nesillere Yaşanabilir Dünya Bırakacağız.